KOCIAKI – ofiary ostatnich ulew w Warszawie

KOCIAKI – ofiary ulew w Warszawie

Wszystkie kotki-utopki zostały adoptowane! 🙂

 


12 sierpnia 2011

W ostatnią niedzielę lipca nad Warszawą przeszły ulewy. Zalane były ulice, drogi osiedlowe, garaże… a także piwnice w wielu domach. Myślę, że niewielu z nas zdawało sobie sprawę jak ogromnym zagrożeniem może być ta sytuacja dla kotów mieszkających w piwnicach. To, że mają schronienie w postaci piwnic osiedlowych jest dla mnie niezwykle ważne, ale w tym przypadku piwnice stały się pułapką, zwłaszcza dla młodych kociąt… niekiedy była to pułapka śmiertelna.

W poniedziałek otrzymaliśmy telefon od zaprzyjaźnionego kociego domu tymczasowego. Koleżanka do 23.00 jeździła i ratowała uwięzione w zalanych piwnicach kocięta. Rezultat: uratowanych 10 kocich małych istnień. Niestety nie udało się pomóc wszystkim potrzebującym. Wśród wszystkich tragicznych historii z tego dnia szczególnie wstrząsająca była historia trzech kociąt, których matka wróciła do piwnicy po czwarte, ale w tym czasie wody przybyło na tyle, że nie miała już możliwości doskoczyć do okienka i utopiła się razem z ostatnim maluchem.

 

 

Wszystkie uratowane kotki zostały poddane oględzinom weterynarza. Są w dobrym stanie, zdrowe. Stopniowo będą odrobaczane i przygotowywane do adopcji.

 

 

To nie są dzikie koty – ufają człowiekowi, były dokarmiane przez ludzi i są bardzo kontaktowe. Obecnie są w najlepszym wieku do tego, by zamieszkać w prawdziwych domach. Gdyby ktoś chciał dać szansę na szczęśliwe życie któremuś z tych kociaków prosimy o kontakt pod numerem: 606-363-931 lub mailowo: [email protected].

 

Dodaj komentarz