Festyn w Drewnicy

Jak widać, czerwiec jak co roku to czas festynów. Stałym punktem od wielu lat jest dla nas impreza organizowana przez Nadleśnictwo Drewnica dla kilku współpracujących z nim szkół i placówek pedagogicznych. Co roku dostajemy do dyspozycji właśny namiot gdzie organizujemy dla dzieci różne aktywności, zazwyczaj plastyczne oraz czas na scenie, gdzie oprócz kilku słów o tym jaki pies jest , swoje umiejętności mogą zaprezentować czworonożni przedstawiciele fundacji. W tym roku była to Kropka, Łoza i Orawka, która rok temu jako mały szczeniak zadebiutowała na tej imprezie. Oczywiście występ Kropki był gwoździem programu – takie psie gwiazdy muszą występować na końcu, bo żaden występ po nich nie ma sensu…Mogłabym napisać, że były wielkie brawa, ale wytłumaczyłam zgromadzonym, że akurat dla psa taki hałas to raczej kiepska nagroda i pokazałam jakim gestem można pokazać właścicielowi, że pokaz się spodobał.

Po występach było wspólne malowanie, zwierzęce origami z kółek, ćwiczenia na mini torku agility z Kropką oraz głaskanie ogarów.
Zwieńczeniem pobytu było losowanie rozwiązanych zagadek. Wylosowani przez Łozę zwycięzcy otrzymali fundacyjne chusteczki. Okazało się, że niektórym szczęście dopisało drugi raz – rok temu losowaliśmy koszulki 🙂

Dodaj komentarz