Stokrotka SZUKA DOMU!

Stokrotka to kolejna beneficjentka naszego Sterylkowego Koła Ratunkowego, która szuka domu: Jest to kotka niewielkich rozmiarów, o umaszczeniu brąz-khaki, pręgowana (potocznie powiedzielibyśmy że jest bura). Jako młody kociak przybłąkała się do naszego domu na wsi wczesną jesienią 2019 r., chciała dołączyć do naszych kotów (mamy 3 inne koty 

). Być może została wyrzucona przez kogoś przejeżdżającego – nie wiemy. Jednak wydaje się, że nie była przyzwyczajona do obecności ludzi lub była źle traktowana, gdyż początkowo bardzo się nas bała. Zamieszkała w przydomowej wiacie, gdzie było sucho i ciepło. Karmiliśmy ją, rozwijała się dobrze. Dziś jest już prawie dorosła, choć nadal wygląda jak młody kociak, dlatego często nazywamy ją Malutka.
Ma bardzo przyjemny charakter – choć nadal ma trochę obaw wobec nas, zachowuje dystans, to jest z drugiej strony chętna do nawiązywania kontaktu i relacji z człowiekiem – przymila się chcąc wchodzić do domu (choć wchodzi tylko jednym wejściem – przez drzwi tarasowe, przez które wchodziła po raz pierwszy). Natomiast kiedy uśnie w domu gdzieś na fotelu czy sofie, to jest wręcz rozanielona – kiedy zaczyna się ją drapać, to chętnie mruczy, prosi o jeszcze więcej pieszczot, itd. Potrzebuje więc dużo zainteresowania. Uwielbia smakołyki.

Jest super przyjazna, wręcz przyjacielska wobec innych kotów (mamy 2 inne kotki i dość starszego już kocura). Ze wszystkimi ma bardzo dobre relacje, szczególnie lubi zabawy i wspólne spanie z drugą młodą kotką, którą dominuje nad Stokrotką, ale to nie jest żaden problem w ich przyjaźni. Widząc jak zachowują się inne nasze koty, nie odczuwa wielkiego strachu przed naszą przyjazną wobec kotów suką. Nie mają zbyt wiele interakcji, bo suka mieszka w zagrodzie, nie biega wolno.
Myślę, że mogłaby śmiało odnaleźć się w każdych warunkach domowych, wymagałoby to tylko czasu. Kiedy trzeba było, załatwiała się bez problemu do kuwety w łazience.
Wczoraj właśnie dzięki pomocy @Fundacja Jak Pies z Kotem przeszła sterylizację.
Chcemy ją oddać, gdyż w naszym domu są już 3 koty i – jak czujemy – 4 to jednak już za dużo 

Proszę o promocję! I pomoc w znalezieniu nowego domu dla Stokrotki.

Kontakt: [email protected]

Dodaj komentarz