1,5% dla OPP

To nic nie kosztuje, a zwierzęta ratuje !

 

Niniejszy program wskazuje automatycznie Fundację JAK PIES Z KOTEM jako odbiorcę 1,5% podatku, nie ma możliwości zmiany OPP

Ty też możesz pomóc zwierzakom, przekazując na ten cel swój 1,5% podatku.

Fundacja JAK PIES Z KOTEM jest Organizacją Pożytku Publicznego. Dzięki uzyskaniu tego statusu jesteśmy uprawnieni do otrzymywania 1,5% podatku.

KRS: 0000344879

Jak podarować  1,5%:

Wystarczy w odpowiednie rubryki twojego rocznego zeznania podatkowego wpisać:

NAZWA OPP:  FUNDACJA JAK PIES Z KOTEM

NUMER KRS: 0000344879

Wnioskowana kwota: kwota stanowiąca max. równowartość 1,5% podatku

Dodatkowo podatnik ma możliwość podania swoich danych osobowych (nieobowiązkowe).

WAŻNE: Przelewu kwoty 1,5% podatku na konto fundacji dokonuje urząd skarbowy, rola podatnika ogranicza się do poprawnego wpisania numeru KRS i terminowego złożenia rozliczenia podatkowego.

Kto może przekazać 1,5%:

Podatnicy, opodatkowani:

  • na zasadach ogólnych, czyli na podstawie skali podatkowej (niezależnie od źródła, np. umowy o pracę, zlecenia, praw autorskich, zbycia akcji),
  • podatkiem liniowym 19 procent – od działalności gospodarczej,
  • ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych
  • podatnicy rozliczający przychody ryczałtowe wskazane w ustawie o PIT – zbycie nieruchomości, kapitały pieniężne, prawa majątkowe

Przekazanie jednego procentu podatku nie jest w zasadzie ulgą podatkową. Podatnik nie zmniejszy w ten sposób swojej daniny dla fiskusa, może jedynie w pewnym stopniu zadecydować o jej przeznaczeniu.

Żeby skorzystać z możliwości przekazania 1,5% należy terminowo złożyć deklarację roczną – w przypadku PIT – 36, PIT 36L i PIT – 37, PIT – 38 – do 30 kwietnia. 

Żródło: money.pl

BARDZO DZIĘKUJEMY ZA WSPARCIE!

PRZYCHÓD Z 1,5% JEST PODTAWĄ NASZEJ DZIAŁALNOŚCI. CAŁĄ ZEBRANĄ KWOTĘ PRZEZNACZAMY NA REALIZACJĘ CELI STATUTOWYCH: RATOWANIE I POMOC BEZDOMNYM ZWIERZĘTOM, EDUKACJĘ W ZAKRESIE HUMANITARNEGO TRAKTOWANIA ZWIERZĄT.

Wszystkie osoby działające na rzecz naszej fundacji robią to na zasadzie wolontariatu, nikt nie otrzymuje wynagrodzenia.