Program sterylizacji Fundacji JAK PIES Z KOTEM

Jednym z celów stawianych przez Fundację w propagowaniu odpowiedzialnej opieki nad zwierzętami jest ograniczenie ich bezdomności. Najskuteczniejszym sposobem na osiągnięcie tego celu jest kontroli populacji zwierząt domowych. Sterylizacja i kastracja jest najprostszym i najlepszym narzędziem w walce o polepszenie losu zwierząt. Im mniej będzie niechcianych zwierząt, tym lepsze będą mieć perspektywy na znalezienie domu.


Skala problemu zwierząt bezdomnych w Polsce jest coraz większa. Rodzi się u nas cztery razy więcej psów i kotów niż jesteśmy w stanie przygarnąć. Szacuje się, że rocznie do schronisk w naszym kraju trafia około 100 tys. psów i kilku tysięcy kotów. To, że zwierzę trafi z ulicy do schroniska, niestety wcale nie musi oznaczać dla niego ratunku. Ze 140 zarejestrowanych schronisk aż 80 jest wymienianych przez Biuro Ochrony Zwierząt na tzw. „czarnej liście” (wysoka śmiertelność, nadmierne zagęszczenie, nieznany los zwierząt przyjętych do schroniska). Mimo, że prawo w Polsce nadkłada na gminy obowiązek rozwiązywania problemu zwierząt bezdomnych, w praktyce sprowadza się to zazwyczaj do uiszczenia jednorazowej opłaty za pozbycie się zwierzęcia z ich terenu, a dalszy jego los nikogo nie interesuje.


Jak szacują organizacje prozwierzęce – 73% wszystkich dojrzałych płciowo osobników obu płci powinno zostać poddanych sterylizacji by zniknął problem nadpopulacji i bezdomności.


DZIĘKI TOBIE MOŻEMY ZMIENIĆ STATYSTYKI.


Jedynym skutecznym sposobem walki z bezdomnością zwierząt jest sterylizacja.


NIE BĄDŹ OBOJĘTNY – DOŁĄCZ DO AKCJI!

Wesprzyj nasze „Sterylkowe Koło Ratunkowe” przekazując darowiznę na konto:

Fundacja JAK PIES Z KOTEM
ul. Migdałowa 10/21
02-796 Warszawa
Nr konta: 48 2490 0005 0000 4500 1191 6352 z dopiskiem „sterylizacje”

Sprawozdawczość: relację ze stanu funduszy i sposobu ich wykorzystania będziemy zamieszczać na stronie www.jakpieszkotem.org


Zapoznaj się z:

Przeczytaj więcej o sterylizacji.