Zarząd Fundacji

Olga Grąziewicz – Prezesa Fundacji

olgaOd najmłodszych lat zwierzęta były bliskie mojemu sercu. Z biegiem lat – zwykłe zainteresowanie przerodziło się w pasję wypełniającą każdą wolną chwilę. Podczas wolontariatu w schronisku dla bezdomnych zwierząt zainteresowałam się szkoleniem psów metodami pozytywnymi. Swoją wiedzę staram się nieustannie pogłębiać biorąc udział w seminariach kynologicznych oraz kursach instruktorskich. Pracę z psami opieram na budowaniu partnerstwa i pogłębianiu wzajemnego zaufania a nie na bezwzględnym wymuszaniu posłuszeństwa. Mam nadzieję, że takie podejście do zwierząt uda mi się zakorzenić w dzieciach, które będą brały udział w spotkaniach przez nas organizowanych.

Jak przystało na osobę działającą w Fundacji „Jak pies z kotem” pod moim dachem, zgodnie zamieszkują: pies adoptowany ze schroniska oraz przygarnięty kot.

Anna Walentynowicz – Zastępca Prezesa Fundacji

aniawW dzieciństwie nie potrzebowałam lalek – wystarczyły pieski, kotki, misie i inne pluszowe zwierzaki. Gdy miałam 7 lat w naszej rodzinie pojawił się pierwszy pies – jamnik Ami. Gdy odszedł po 15 latach stwierdziłam kategorycznie: ludzie są uzależnieni od papierosów, alkoholu…ja od psów. Potem był mój pierwszy ogar – Bard. Kilka lat później, tuż przed Wigilią znalazłam na ulicy Bolka – niezwykłego „niepełnosprawnego” kota. Od niedawna mieszka ze mną też Łoza (też ogar), wnuczka już wiekowego Barda.

Skrzywdzonym przez los i ludzi zwierzętom, próbowałam pomagać poprzez współpracę ze schroniskami, przyjmowanie psów na „tymczas”, oraz organizowanie akcji zbiórek. Mimo to, często miałam poczucie, że to „syzyfowa praca”… Zrozumiałam, że sytuacja zwierząt nie ulegnie zmianie póki nie zmieni się sposób myślenia o nich. Będąc pedagogicznym optymistą mam nadzieję, że edukacja młodego pokolenia może się do tego przyczynić, a ja mogę mieć w tym swój udział.

 

Monika Płaza – Sekretarz oraz Skarbnik Fundacji

moskaWrażliwa na los zwierząt odkąd pamięta. Już jako mały brzdąc wylewała łzy na filmach z serii „Lessie wróć”, „Biały kieł”, itp. Każde wakacje spędzała na łonie natury… czyli na wsi „spacerując” łańcuchowe psy i zajmując się nimi przez całe dnie. W wieku bardziej odpowiednim do podejmowania autonomicznych decyzji doczekała się w końcu własnego psa (aktualnie nawet dwóch). Ze względu na stworzenie własnej komórki zwanej rodziną dysponuje mocno ograniczonym czasem, ale w tak zwanym międzyczasie wygospodarowuje pojedyncze chwile dla zwierząt w potrzebie.

Jej największe psie marzenie to akcja sterylizacji „wiejskich burków”.

Rada Fundacji

Kasia Cieleń

kasiaZwierzęta w moim domu:
10-18 lat: chomiki: Dyzio I i Dyzio II, złota rybka Dynia
19-27 lat: studia, praca, ożywione życie towarzyskie, zwierząt brak
28 lat: pojawia się upragniony ogar polski Pasja, kameleon Gocha, patyczaki i straszyki, następnie długo wyczekiwane akwarium z ziemiojadami, a w końcu drugi pies Zagaj.

Z zawodu jestem ekonomistą, na co dzień pracuję w firmie farmaceutycznej, a w czasie wolnym pielęgnuję kwiaty domowe i ogrodowe, spaceruję po górach z aparatem w ręku i zachwycam się Dolnym Śląskiem. Mam hodowlę ogara polskiego, nie wyobrażam sobie dnia bez dłuuugiego spaceru z psami. Zdarza mi się szukać domów dla napotkanych na drodze psiaków.

Paulina Czyżewicz

paulaW moim domu zawsze były psy, u Mamy jamniki (Gaweł, Guzik, a teraz Kicio), a u Babci foksteriery. Każde wakacje spędzałam na wsi, więc nie należałam do dzieci, które krowy, kury, owce i inne zwierzęta znają tylko z obrazków. Dlatego naturalne było, że w swoim dorosłym życiu też będę miła zwierzaka i tak w naszym domu pojawił się ogar Rożek. A dzięki niemu poznałam wielu bardzo miłych, poświęconych zwierzętom ludzi i zyskałam grono przyjaciół.

A poza zwierzętami i przyjaciółmi ważne są dla mnie książki: w pracy (pracuję w bibliotece) i w domu (najchętniej wolny czas spędzam na czytaniu). Dodam, że moją ulubioną książką w dzieciństwie był Doktor Dollitle i jego zwierzęta 😉

Marysia Jakubowska

marysiaCzłowiek od poligrafii i obrazków.

Zawód wyuczony: artysta plastyk.

Zawód wykonywany: operator DTP.

Pasja: prowadzony od 2009 roku hotel dla psów DogInn.

W Szajce z przypadku – przyszła, włączyła się, została. Co robi ? Jak tylko może produkuje plakaty, ulotki i wszelkie inne druki. Lubi wszystko co ma cztery łapy, wilcze kształty, sterczące uszy i najlepiej powyżej 30 kg wagi.

Paulina Wojtarek

paulaOd małego marzyłam o posiadaniu zwierząt w domu, a w szczególności psów. Marzenie spełniło się gdy miałam 15 lat. Wtedy bowiem, z pomocą Ani, trafił do mnie 3 miesięczny Ogar Polski – Świtun.

Dziś Świt już się starzeje, przez te wszystkie lata wiele mnie nauczył i wyznaczył pewien tor, którym mam nadzieję, potoczy się moje życie, a także utwierdził mnie w przekonaniu, że marzenia są po to by je realizować.

 

Agnieszka Nojszewska

AgaiKlocek-200x133W skrócie można powiedzieć o mnie, że zeszłam na psy. Prowadzę Akademię Porozumiewania się ze Zwierzętami – Dobry Pies, gdzie zajmuję się szkoleniami dla psów i ich właścicieli. Moim celem jest pomóc ludziom zrozumieć zwierzęta. Wierzę, że kontakt ze zwierzętami może nas wiele nauczyć i nadać naszemu życiu nową jakość.

Fundację wspieram w programach edukacyjnych oraz imprezach dla dzieci, w których uwielbia dokazywać mój pies Klocek.

 

 

Wolontariusze

Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy

 • nie są obojętni na to co się wokół nich dzieje,
 • są wrażliwi na los zwierząt i czują potrzebę zmian ogólnej sytuacji zwierząt w Polsce,
 • są kreatywni i mają pozytywną energię, którą mogą się podzielić z innymi,
 • którzy chcą rozwijać swoją wiedzę na temat zachowania zwierząt oraz odpowiedniego postępowania z nimi,
 • znajdują przyjemność w pracy z dziećmi i młodzieżą,
 • zechcą poświęcić nam trochę swojego prywatnego czasu w zamian za satysfakcję i …tylko satysfakcję
 • Poszukujemy osób, która mogłyby zaangażować się w:
 • prowadzenie i współprowadzenie zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży,
 • udział w festynach i lokalnych działaniach animacyjnych,
 • pomoc w przygotowanie materiałów promocyjnych dla fundacji,
 • prowadzenie domów tymczasowych dla potrzebujących pomocy psów i kotów.

Mile widziane są również wszelkie pomysły, które wniosłyby nowe spojrzenie na tematykę, którą się zajmujemy i mogłyby być wykorzystane w naszej działalności.

aniazarska  alicja kasia kuba magda Doska olga  paulina magdazarska kubEwaMaryswegrow wegrow2dziecko

Sympatycy Fundacji

sympatycy-1 sympatycy-2 sympatycy-3 sympatycy-5 sympatycy-9 sympatycy-8 sympatycy-12 sympatycy-7 sympatycy-10  sympatycy-6 sympatycy-4