Miła niespodzianka od dzieci ze SP nr 2 w Sierpcu

Spotkała nas bardzo miła niespodzianka. Napisała do nas Pani Beata K., która jest koordynatorką szkolnego wolontariatu w SP nr 2 w Sierpcu. Pani Beata od 20 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą, zarażając kolejne roczniki młodych swoją pasją. Mają na swoim koncie już wiele akcji i.. uratowanych istnień! KOŃ uratowany przed pójściem na rzeź; PIES – sfinansowano jego operację; KOT dziki, na pół żywy, udomowiony i zadbany (zezowaty) jest teraz w domu Pani Beaty; WRÓBEL od gołego pisklaka wychowany i wypuszczony na wolność ( Pani Beata karmiła go na początku co 15-30 min, po roku od wypuszczenia na wolność nadal przylatuje i reaguje na swoje imię) , 2 JEŻE znalezione w dole piwnicznym przy szkole były wykarmione i zadbane w ogrodzie Pani B. Można by długo jeszcze wymieniać: przygarniętego bezdomnego psa, szczeniaka wyrzuconego z auta w grudniu….

Bardzo cieszymy się z tego kontaktu i liczymy na nawiązanie bliższej współpracy z tymi wspaniałymi ludźmi. Bardzo dziękujemy za przekazaną darowiznę!

Oddajemy głos wolontariuszom ze SP nr 2 w Sierpcu:

„Dzieci ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „JEDEN DRUGIEMU” przy SP nr 2 w Sierpcu zawsze pamiętają o zwierzętach. Staramy się robić prezent na gwiazdkę i na wakacje. W razie potrzeby robimy też akcje dla konkretnego pupila. W tym roku również zadbaliśmy o wszystkie wcześniej poznane Fundacje i Schroniska, a także o nowych przyjaciół z Fundacji Jak Pies z Kotem.

Przeprowadziliśmy kiermasz i kwestę a pozyskane fundusze przekazaliśmy na konto fundacji ( 540,00 PLN).

Mamy tez wierszyk ułożony przy pomocy wicedyrektor Ani O. o naszej akcji….

Chociaż my już wakacje mamy,

to o zwierzętach nie zapominamy.

Choć kusi nas wakacyjna przygoda,

wiemy, że każdemu pupilowi należy się i karma i woda.

Bo w naszej szkole rozbrzmiewa prawda taka,

Troszcząc się o przyjaciół dbaj też o zwierzaka

A my choć małe serduszka mamy,

Najbardziej o tych porzuconych pamiętamy!

Uratowaliśmy już niejednego zwierza.

Był koń, psy, koty, ptaszek ….

Mamy nawet jeża.

BRAWA dla wspaniałych dzieciaków i osób, które zarażają młode pokolenie wrażliwością na otaczający świat!!!!

Dodaj komentarz