Edukacja proekologiczna

Chcieć to móc. A w samorządowym przedszkolu w Ruchnie chce się ! Chce się edukować dzieciaki. Na prawdę jesteśmy pod wrażeniem. I dlatego chcemy Wam trochę przybliżyć działania przedszkola. Aż serce rośnie, że na wsiach są takie placówki. Tylko w tym roku przedszkolnym dzieciaki uczestniczyły w takich wydarzeniach jak :

– obchody Światowego Dnia Zwierząt: zajęcia dotyczyły problemu bezdomności zwierząt i przemocy wobec nich. Uczyły się prawidłowego obcowania ze zwierzętami, zrozumienia ich potrzeb i zachowań.

– udział w akcji ,,Zimowe ptakoliczenie” organizowanej przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP).

– dokarmianie ptaków zimą (karmniki)

– ,,Zostań przyjacielem bociana” – dzięki Grupie Ekologicznej z Siedlec dzieci dowiedziały się o lokalizacji bocianich gniazd, ilości młodych ptaków, przylotów i odlotów ptaków, a także przyczyn śmierci bocianów. Na wiosnę planowany jest udział w akcji obrączkowania bocianów. Przedszkole zakupiło 4 obrączki dla boćków (Rumorek, Wesołek, Czarnusia i Ingusia).

Ponadto w przedszkolu  dzieci uczą się o zwierzętach domowych, hodowlanych i egzotycznych.

Brały udział w zajęciach przyrodniczych ,,Spotkanie z gadami”, a także w  konkursach plastycznych nawiązujących do relacji człowiek-zwierzęta.

W poprzednim roku w przedszkolu obchodzono Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej, Dzień Kota, Dzień Praw Zwierząt.

Dzieci spotkały się z pszczelarzem i dowiedziały dlaczego należy chronić pszczołowate i  jakie ogrody są przyjazne pszczołowatym.

Spotkały się także z leśnikiem -celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z pracą leśnika i przygotowaniach do zimy zwierzyny leśnej. Dowiedziały się także jak  chronić drzewa przed szkodnikami. Wybrały się też do gospodarstwa rolnego.

A wkrótce zaprezentujemy Wam prace plastyczne wykonane przez dzieci w ramach konkursu ogłoszonego przez naszą Fundację „Zwierzęta naszymi przyjaciółmi”. Prawda, że serce się cieszy ?

Dodaj komentarz