Festyn w szkole podstawowej w Węgrowie

9 czerwca mieliśmy ogromną przyjemność gościć na festynie w Szkole Podstawowej nr 2 w Węgrowie. Atmosfera była naprawdę gorąca, nie tylko z powodu upału.
Najważniejszym momentem było wręczenie nagród dla zwycięzców konkursu plastycznego na ilustrację do wiersza ” Historia prawdziwa” opowiadającego historię naszej byłej podopiecznej. Grono nagrodzonych było liczne, ale i wybór tych najlepszych był niezwykle trudny.
Potem nie mogło zabraknąć elementów edukacyjnych, czyli krótkiej pogadanki o bezpieczeństwie w kontaktach z psami – najmłodsi uczestnicy festynu wykazali się dużą wiedzą na ten temat, co dla nas jest niezwykle motywujące, bo oznacza że działania w zakresie poszerzania wiedzy na ten temat trafiają na podatny grunt.
Oczywiście nie mogło zabraknąć pokazu sztuczek. Furorę i ogólny zachwyt zrobiła oczywiście fantastyczna Kropka. Przy okazji wspomniałyśmy również o konieczności zabezpieczania psów przed gorącem. Świeża woda i dostęp do cienia to podstawa, ale warto również zwrócić uwagę na odpowiedni kaganiec i nie narażanie psa na nadmierny wysiłek. Dlatego po pokazie nasi występujący wrócili do specjalnie przygotowanego dla nas miejsca w cieniu i mieli długą chwilę wytchnienia.
Serdecznie dziękujemy za gościnne przyjęcie, a dobrym węgrowskim duszkom za pomoc przy obsłudze stoiska i zrobienie świetnych zdjęć 🙂
Do zobaczenia!

Dodaj komentarz