Nowi podopieczni fundacji

W zeszłym tygodniu zwróciła się do nas Pani,  już kiedyś szukająca u nas pomocy dla suki, która oszczeniła się u niej na działce. Tak pod naszą opiekę dawno temu trafiła Figa z „tanecznym” miotem.


Po wielu latach znowu na jej działce pojawili się niespodziewani lokatorzy : trzy kociaki. Pani nie może się nimi dłużej zająć z racji na wiek i stan zdrowia, a poszukiwania nowych domów zakończyły się niepowodzeniem.
I tak trafiły do nas około czteromiesięczne: Fuks ( kocurek czarny), Fart (kocurek łaciaty), Fryga ( kotka czarna).
Kociaki przebywają obecnie w lecznicy Doktor Aga i są poddawane kompleksowej obsłudze 🙂

Na pierwszy ogień poszły pchły i robaki (odpchlone i odrobaczone). Jednocześnie otwarty został drugi front walki ze świerzbowcem i kocim katarem – obydwa problemy są już opanowane, kociaki bardzo dobrze reagują na antybiotyki i leki, a choroby nie były zaawansowane. Wkrótce testy na zakaźne i chipowanie. Następnie szczepienia i kastracje/sterylizacja.

Już szukamy całej trójce nowych domów, bo wiadomo, że takie maluchy najlepiej dochodzą do siebie i wychowują się, gdy mają kochające rodziny. Kociaki są trochę nieufne w pierwszym kontakcie, ale nawet w warunkach lecznicy robią duże postępy (np. coraz ładniej poddają się wszelkim zabiegom pielęgnacyjnym).
Potencjalnych chętnych zapraszamy do kontaktu z nami:
Tel. 668 016 157
Email: [email protected]

Dodaj komentarz