PODSUMOWANIE 2021 – STERYLKOWE KOŁO RATUNKOWE

Choć rok 2021 nadal był inny niż pozostałe i wychodzenie z pandemicznych obostrzeń odbywało się stopniowo,  to w pewnych sferach dalej działaliśmy bez zmian. Mowa o naszym programie SKR.
STERYLKOWE KOŁO RATUNKOWE to inicjatywa FUNDACJI JAK PIES z KOTEM skierowana do osób pomagających bezdomnym zwierzętom lub do tych, których nie stać na sfinansowanie zabiegu sterylizacji kota lub psa. Co roku zabezpieczamy pulę środków, w zależności od wysokości wpływów z 1% podatku, na sterylizacje. Uważamy, że ograniczenie nadpopulacji psów i kotów w Polsce poprzez zabiegi kastracji jest najlepszym rozwiązaniem i skutecznym narzędziem do ogranicznia skali bezdomności.

W roku 2021 wysterylizowaliśmy w sumie 16 zwierząt ( psów). Były to głównie zwierzaki z obszarów wiejskich, które rozmnażały się w niekontrolowany sposób. Ponadto każde zwierzę wydawane przez nas do adopcji jest zaczipowane i wykastrowane. Wyjątkiem są szczeniak i kociaki – obowiązek sterylizacji w odpowiednim wieku spoczywa na właścicielu, a my to kontrolujemy.
Jeśli znacie kogoś, kogo nie stać na pokrycie kosztów zabiegu, a jego zwierzę jest rozmnażane bez jakiejkolwiek kontroli – zapytajcie czy nie chciałby skorzystać z pomocy. Oprócz ograniczania liczby zwierząt bezdomnych, zabieg kastracji niesie ze sobą korzyści zdrowotne.

Dodaj komentarz