Do adopcji wirtualnej – zgredek PUNIO

Kiedy do nas przyjechał, wydawał się starym psem. Smutnym i bardzo ostrożnym w kontaktach z ludźmi.  Znałyśmy jego historię i byłyśmy przekonane , że po pobycie w ogromnym stadzie psów i z niedostateczną opieką starszej osoby psiak zostanie już nieufny i osowiały, z problemami zdrowotnymi.

Minęły trzy miesiące i teraz trudno poznać tego „staruszka”.
Punio otworzył się i zmienił diametralnie! Pierwsze, co widać – to psa „w średnim wieku”, w bardzo dobrej kondycji  – co z resztą potwierdziły gruntowne badania weterynaryjne.
Druga ogromna zmiana: Punio się uśmiecha! I uczy bawić! Delikatnie, ale radośnie zaczepia opiekunki, a jak nikt nie patrzy – wesoło bawi się z innymi psami w hoteliku, z nieśmiałą Inusią czy pogodną Leśną. Podglądamy te zabawy z ogromną przyjemnością.
Zabiegi pielęgnacyjne już praktycznie nie sprawiają problemu. Koty, które początkowo wzbudzały emocje, akceptuje bez problemu, nawet energicznych, rozrabiających młodziaków Asterka i Bazyla, także podopiecznych Fundacji.
Punio je chętnie wszystko, bo choć preferuje puszki, to suchą karmę też zje, a i kosteczką do schrupania też nie pogardzi. Na dworze nieco „stróżuje”, więc czasami trzeba mu przypomnieć o zachowywaniu ciszy.
Z psami dogaduje się dobrze i choć zza płotka początkowo trochę naszczeka, po zapoznaniu osobistym jest przyjazny i nienachalny.
W domu zachowuje czystość. Chętnie rozkłada się i śpi na kanapach czy miękkich poduchach, nawet jeśli trzeba tego miękkiego miejsca poszukać np. gdzieś wyżej 😉
Ze starych czasów pozostała mu lekka obawa przy gwałtowniejszych ruchach, ale przy odrobinie starania Punio chętnie nawiązuje kontakt z ludźmi i garnie się do nich. Lubi kontakt z człowiekiem i delikatne drapanko, uczy się szybko, że ludzie są bardzo fajni.

Punio szuka dobrego człowieka, który będzie mu przewodnikiem w dalszym otwieraniu się na człowieka, kogoś, kto go pokocha, kto zapewni delikatne ręce do głaskania, spacery i spokojne wieczory na miękkim legowisku czy kanapie. Jest przebadany i zaszczepiony.

Może znacie kogoś, kto czeka na Punia? Punio odwdzięczy się ogromnym przywiązaniem, swoim ślicznym „uśmiechem” i radosną zabawą.

Kontakt w sprawie adopcji:

Tel. 660 016 157

E-mail: [email protected]

Dodaj komentarz