Saper

Saper

Dom tymczasowy podjął decyzję o zaopiekowaniu się Sapkiem na stałe 🙂

 


 

31 maja 2011

 

Saper wcześniej nazywał się Milo… a jeszcze wcześniej był przez chwilę Uralem.
Ale to nie imię jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że w każdym z tych „wcieleń” okazywał się niezwykłym i bardzo miłym psem.

 

Jego historia nie jest do końca znana. Przybłąkał się do osoby, która nie mogła go zatrzymać. Okazał się psem grzecznym, zrównoważonym, któremu bardzo zależało na kontakcie z człowiekiem. Rozpoczął się wyścig z czasem, bo pies nie mógł zostać z osobą, która mu pomogła. Jedyną alternatywą było schronisko…

W ostatniej chwili znalazł się fantastyczny dom tymczasowy. Niestety Saper nie może tam zostać na stałe, dlatego pilnie poszukujemy dla niego nowej rodziny.

 

Saper został znaleziony z uciętym uchem i okaleczoną łapą. Nie wiadomo co się stało – rany były już zagojone i pies nie wymaga żadnego leczenia. Na okaleczonej łapie nie staje, ale porusza się bardzo sprawnie i bez problemu. Na pewno nie można powiedzieć o nim, że jest „niepełnosprawny”, choć ma niewielką skazę na urodzie.

 

 

W domu tymczasowym mieszka z młodą suką, z którą dogaduje się dobrze, jednak broni przed nią jedzenia (możliwe, że kiedyś głodował, bo je bardzo łapczywie).

W stosunku do człowieka jest łagodny i wyraźnie zależy mu na uwadze, uwielbia pieszczoty. Saper ładnie chodzi na smyczy i nie niszczy, gdy zostaje sam w domu. Nie zna zbyt wielu komend, ale to duże pole do popisu dla jego nowych właścicieli.

Saper ładnie jeździ samochodem i okazuje się, że dobrze odnajduje się w nowych sytuacjach, nawet gdy jest to związane z obecnością dużej ilości ludzi, innych psów i ogólnym zgiełkiem.

 

Ponieważ Saper to pies w typie kopova/gończego polskiego, a więc rasy myśliwskiej wymaga od właścicieli specyficznego podejścia. Trzeba liczyć się z tym, że w terenie może być niezależny i wykazywać chęć do tropienia.

Może zamieszkać z suką. Trudno powiedzieć jakby ułożyły się jego relacje z innym samcem (nie jest agresywny, ale może chcieć rywalizować).

Nie wiemy jaka jest jego reakcja na koty, ale biorąc pod uwagę specyfikę tej rasy mogą się pojawić problemy.

Saper ma 3-4 lata, jest zaszczepiony i odrobaczony.

Zostanie wykastrowany przed adopcją.

 

Szukamy dla niego odpowiedzialnego domu, który będzie jego miejscem na ziemi. To wspaniały, zrównoważony pies, który będzie świetnym towarzyszem długich spacerów.

 

Kontakt w sprawie adopcji: 668-016-157

 

 

Dodaj komentarz