Zaczynamy Nowy Rok Szkolny

14380063_10154660893506495_2670543049197369527_oPrzed nami nowy rok szkolny i nowe wyzwania edukacyjne. Planów mamy całe mnóstwo  – jednym z nich to duży projekt edukacyjny w szkole na warszawskim Ursynowie. Pierwsze spotkanie za nami. Poprowadziła je Ania z Rosomakiem. Punktem wyjścia do rozmowy o bezpieczeństwie było pytanie chłopca czy są nieszczęśliwe i szczęśliwe psy.
Ania  opowiedziała o Rosomaku, że był zupełnie maleńki, kiedy go przywieźli od hodowcy i nie ma żadnych złych wspomnień, bo nic mu się nigdy złego nie przydarzyło, ale nie wszystkie psy mają tyle szczęścia. Kiedy więc spotykamy na spacerze jakiegoś pieska, nic o nim nie wiemy i właśnie dlatego nigdy nie można głaskać ani zaczepiać obcych piesków, jeżeli nie upewnimy się u właściciela, że to bezpieczne i zwierzę to lubi.
Dzieci dowiedziały się  o tym, że nie należy przeszkadzać psom, kiedy śpią, odpoczywają, jedzą itd., nie wchodzimy między sukę i jej szczenięta, nie dotykamy psów czekających pod sklepem, psów na łańcuchu, psów za siatką czy płotem.  A na koniec A na koniec zrobiliśmy na korytarzu zabawę w wyszukiwanie przez Rosomaka pudełek, które dzieci ukryły, a były w nich kawałki szynki.

Dodaj komentarz