ZMNIEJSZAJMY ILOŚĆ SWOICH ŚMIECI

Ostatnio wpadła nam w ręce ta ciekawa książka. Świetnie wydana, przystępnie napisana, z fajnymi grafikami.
Jest to kompaktowy poradnik dla osób, które chcą zrobić coś dla naszej planety zaczynając od… redukcji odpadów w swoim gospodarstwie domowym. Pozornie wszystko zależy od naszych wyborów, stylu życia, preferowanych produktów. I tu jest przysłowiowy „pies pogrzebany”. To producenci decydują o opakowaniach, wybierając najczęściej te najkorzystniejsze ekonomicznie. Potrafimy recyklingować wybrane rodzaje plastiku, ale to raptem 15-20% tego, co produkujemy. Reszta… spoczywać będzie na Ziemi najbliższe kilka stuleci.

Od czego więc zacząć, by naszych odpadow bylo mniej? Od wyrzucenia zawartości swojego kosza na śmieci na duzy papier/ gazety/ i przeanalizowania poszczegolnych kategorii. Następnie metodą MAŁYCH KROKÓW (by się nie zniechęcić) zmieniajmy swoje konsumenckie wybory na duże opakowania, szklane, uzupelniajmy środki czystosci do butelek itp. Trzeba też zrobić analizę swojej garderoby i uczciwie zostawić sobie tylko ulubione rzeczy. Minimalizm konsumencki powinien przyświecać naszym wyborom. Naprawdę da się żyć bez 21-szej bluzki…
Po lekturze książki „Zero Waste” autorstwa Anity Vandyke mamy wrażenie, że to faktycznie da się zrobić, ale co najważniejsze- nawet MAŁE zmiany robią RÓŻNICĘ!
Polecamy!

Dodaj komentarz