Misja na czterech łapach

Polecane książki – Misja na czterech łapach

Dziś chcielibyśmy zachęcić Was do przeczytania książki Misja na czterech łapach Wydawnictwa Illuminatio.

 

 

 

 

Często patrzysz na swojego psa i nie możesz oprzeć się wrażeniu, że on wszystko rozumie. Jego mądre spojrzenie wydaje się mówić wszystko. Zapewne niejednokrotnie zastanawiałeś się, co oznacza zachowanie Twojego pupila, co też kłębi się w jego głowie…

Tej wiosny ukazała się książka W. Bruce’a Cameron’a (Wydawnictwa Illuminatio) pt. Misja na czterech łapach, która od razu stała się bestsellerem New York Timesa, a w Polsce wybrano ją Najlepszą Książką na Lato 2012. Jej narratorem jest główny bohater – pies – który w ciekawy sposób przedstawia nam swoje losy i kolejne wcielenia.

I choć wątek reinkarnacji nie zawsze każdemu odpowiada, to akurat w Misji na czterech łapach jest nierażąco wpleciony i stanowi dopełnienie fabuły.

Książka opowiada losy psa, któremu czytelnik towarzyszy w trzech wcieleniach. I choć w kolejnych życiach psiak zmienia zarówno swój wygląd, jak i płeć, to w jego świadomości pozostają doświadczenia i umiejętności już kiedyś zdobyte. Zwierzę czuje, że żyje ponownie, bo ma do spełnienia misję. Realizuje ją stopniowo, krok po kroku i z każdym nowym wcieleniem jest bliżej celu.

Misja na czterech łapach będzie ciekawą lekturą dla każdego właściciela psa, ale nie tylko. Uwierzcie mi, teza postawiona przez autora zaintryguje każdego zwierzoluba i sprawi, że długo nie będzie mógł pozbyć się myśli: „a jeśli tak faktycznie jest?”. Po przeczytaniu Misji… każdy z Was inaczej spojrzy na swojego pupila, będzie analizował jego reakcje i zachowania w różnych sytuacjach, a więź między człowiekiem a zwierzęciem jeszcze się pogłębi. Przekonajcie się samo, na pewno się nie zawiedziecie.

I na koniec słowo samego Autora, pod którym się podpisujemy:

Myślę, że jest to świetna książka dla kogoś, kto stracił psa. Naprawdę wierzę, że prawdziwa miłość nigdy nie umiera i że jeśli jesteś świadomy i masz oczy szeroko otwarte, pies w ten czy w inny sposób może znaleźć do ciebie drogę. Myślę, że to mocne przesłanie, które może dać nadzieję i ukojenie. To wspaniałe przesłanie dotyczące miłości i życia i jest ono związane z psem.


 

Dodaj komentarz