4 kwietnia DZIEŃ ZWIERZĄT BEZDOMNYCH

Żadne to święto i powód do celebrowania, raczej wstyd dla ludzkości, iż w XXI wieku problem bezdomności zwierząt istnieje. Jakże prosto go rozwiązać- wiedzą to wszyscy prawdziwi miłośnicy zwierząt. Rozwiązania systemowe takie jak powszechna STERYLIZACJA i CZIPOWANIE to zminimalizowanie nadpopulacji psów i kotów w relatywnie krótkim czasie. Dlaczego od tylu lat nikt nie chce się nad tym pochylić? Dlaczego rządzący nie widzą problemu? Jesteście sobie w stanie wyobrazić, że śmiertelność zwierząt w niektórych polskich schroniskach jest bliska 45%??? Że nadal mamy schroniska, gdzie wolontariusze nie mają wstępu??? Co dzieje się po drugiej stronie ich murów?
Wg oficjalnycj danych w polskich schroniskach przebywa obecnie ponad 100 tys. psów. Statystyki pokazują, że co najmniej połowa z nich spędzi tam resztę życia i nigdy nie będzie miała domu. O ogromnym napływie zwierząt z Ukrainy nie wspominając…
Dlatego jeśli chcecie realnie pomóc zwierzętom bezdomnym- adoptujcie psa lub kota ze schroniska i promujcie wszędzie sterylizację!

Dodaj komentarz